ESR10EZPF4123
Mfr.Part #
ESR10EZPF4123
Description
RES SMD 412K OHM 1% 0.4W 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
412kOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Pbfree Code :
yes
Height :
660.4μm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Power Dissipation :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
ESR10EZPF4123
ROHM Semiconductor ESR10EZPF4123
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 412kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C