ESR10EZPF2612
Mfr.Part #
ESR10EZPF2612
Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 0.4W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
26.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C