ESR10EZPF2430
Mfr.Part #
ESR10EZPF2430
Description
RES SMD 243 OHM 1% 0.4W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Thick Film
Max Power Dissipation :
400mW
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
243Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ESR10EZPF2430
ROHM Semiconductor ESR10EZPF2430
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 243Ohm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C