ESR03EZPJ475
Mfr.Part #
ESR03EZPJ475
Description
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Reference Standard :
TS 16949
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
4.7MOhm
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Thick Film
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Height :
558.8μm
Datasheets
ESR03EZPJ475
ROHM Semiconductor ESR03EZPJ475
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 4.7MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C