ESR03EZPF6804
Mfr.Part #
ESR03EZPF6804
Description
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/4W 0603
Resistance :
6.8mOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TS 16949
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
ESR03EZPF6804
ROHM Semiconductor ESR03EZPF6804
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 6.8MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C