ESR03EZPF2203
Mfr.Part #
ESR03EZPF2203
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 0603
ESR
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
220kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ESR03EZPF2203
ROHM Semiconductor ESR03EZPF2203
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 220kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C