ERX-1SJR68P
Mfr.Part #
ERX-1SJR68P
Packing Method :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Weight :
1.270059g
Height :
3.175mm
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Factory Lead Time :
111 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
235°C
Working Voltage :
350V
Rated Temperature :
70°C
Resistance :
0.68Ohm
Tolerance :
5%
Reference Standard :
IEC60115-2
Width :
50.8mm
Length :
88.9mm
Datasheets
ERX-1SJR68P
Through Hole FIXED RESISTOR, 0.68Ohm,