ERX-1SJ5R6V
Mfr.Part #
ERX-1SJ5R6V
Package / Case
Conformal
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Termination :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
1W
Package / Case :
Conformal
Working Voltage :
350V
Tolerance :
5%
e3
Diameter :
2.8mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
5.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Operating Temperature :
200°C
Rated Temperature :
70°C
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Diameter :
650 µm
Composition :
Metal Film
Length :
9mm
2
Voltage - Rated :
600V
Radiation Hardening :
No
Datasheets
ERX-1SJ5R6V
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6Ohm, Metal Film,