ERX-1SJ3R9V
Mfr.Part #
ERX-1SJ3R9V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
RESISTOR FUSING LEADED
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Power Rating :
1W
Additional Feature :
IEC60115-4, FLAME PROOF
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
650 µm
Rated Temperature :
70°C
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.8mm
Reference Standard :
IEC60115-2
Length :
9mm
Construction :
Tubular
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
600V
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Tolerance :
5%
Resistance :
3.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Termination :
Axial
Weight :
329.988449mg
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
200°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Conformal
Working Voltage :
350V
Datasheets
ERX-1SJ3R9V
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Metal Film,