ERX-1SJ1R2E
Mfr.Part #
ERX-1SJ1R2E
Package / Case
Conformal
Composition :
Metal Film
Power Rating :
1W
Termination :
Axial
Resistance :
1.2Ohm
Lead Diameter :
650 µm
Working Voltage :
350V
Min Operating Temperature :
-55°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Length :
9mm
Rated Temperature :
70°C
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Max Operating Temperature :
200°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
600V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Package / Case :
Conformal
Through Hole
Diameter :
2.8mm
Tolerance :
5%
Datasheets
ERX-1SJ1R2E
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.2Ohm, Metal Film,