ERX-1FSJ5R1E
Mfr.Part #
ERX-1FSJ5R1E
Package / Case
Conformal
Tolerance :
5%
Diameter :
2.8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Axial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
200°C
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Voltage - Rated :
600V
Contact Plating :
Tin
Lead Diameter :
800 µm
Length :
9mm
Resistance :
5.1Ohm
Package / Case :
Conformal
Power Rating :
1W
Datasheets
ERX-1FSJ5R1E
Through Hole 5.1Ohm, Metal Film,