EMVH100ADA331MJA0G
Mfr.Part #
EMVH100ADA331MJA0G
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Published :
Dielectric Material :
Aluminium
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Series :
Alchip™- MVH
Diameter :
9.906mm
Tolerance :
±20%
Height :
10mm
Ripple Current @ High Frequency :
296mA @ 100kHz
Ripple Current :
296mA
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Life (Hours) :
2000 hours
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm @ 100kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
275.28mA @ 120Hz
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
United Chemi-Con EMVH100ADA331MJA0G
Alchip™- MVH 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 296mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD