EKZE250EC3681MJ20S
Mfr.Part #
EKZE250EC3681MJ20S
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current @ High Frequency :
1.82A @ 100kHz
Ripple Current :
1.82A
Lead Pitch :
5mm
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Height Seated (Max) :
0.846 21.50mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.092A @ 120Hz
Series :
KZE
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Life (Hours) :
4000 hours
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
23mOhm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
680μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
United Chemi-Con EKZE250EC3681MJ20S
KZE 680μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.82A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can