EGXE101ELL100MH12D
Mfr.Part #
EGXE101ELL100MH12D
Description
CAP 10UF 100V ELECT RAD
Stock
990
In Stock :
990
Dissipation Factor :
0.08 %
Tolerance :
20%
Length :
12mm
Capacitance :
10μF
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
125°C
Ripple Current :
150mA
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Pitch :
600μm
Through Hole
Current - Leakage :
4μA
Lead/Base Style :
Straight
10μF Capacitor 20% Bulk 150mA 600μm Radial