EFR32MG24A420F1536IM40-B
Mfr.Part #
EFR32MG24A420F1536IM40-B
Package / Case
QFN-40
Description
MG24, 2.4 GHZ, 1536KB FLASH, 256
Current - Receiving :
4.4mA ~ 5.1mA
Package / Case :
QFN-40
Output Power :
20 dBm
GPIO :
26
Package :
Tray
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.8V
Memory Size :
1536kB Flash, 256kB RAM
Frequency :
2.4GHz
Base Product Number :
EFR32MG24A420
Details
Packaging :
Tray
Current - Transmitting :
5mA ~ 156.8mA
Program Memory Size :
1536 KB
Power - Output :
19.5dBm
Silicon Labs EFR32MG24A420F1536IM40-B
-40°C ~ 125°C (TA) System On Chip MG24 Series