EEH-ZA1V271V
Mfr.Part #
EEH-ZA1V271V
Description
CAP ALUM POLY 270UF 20% 35V SMD
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Capacitance :
270μF
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
2.5A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
375mA @ 100Hz
Datasheets
EEH-ZA1V271V
Panasonic EEH-ZA1V271V
270μF ±20% Radial, Can - SMD 0.413 10.50mm Tape & Reel (TR) 20mOhm ZA, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive