EEF-UD0E221R
Mfr.Part #
EEF-UD0E221R
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Resistance :
15mOhm
Packing Method :
Bulk
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
220μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
0.1 %
Case Code (Metric) :
Length :
7.3mm
Ripple Current :
3A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.033mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Height :
3.1mm
Datasheets
EEF-UD0E221R
Panasonic EEF-UD0E221R
220μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.118 3.00mm Tape & Reel (TR) 15mOhm SP-Cap UD Surface Mount Polymer General Purpose