EEF-HX1C220R
Mfr.Part #
EEF-HX1C220R
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
Ripple Current :
3.2A
Ripple Current @ High Frequency :
3.2A @ 100kHz
Capacitance :
22µF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Length :
7.2898mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.2926mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
EEF-HX1C220R
Panasonic EEF-HX1C220R
22μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 40mOhm SP-Cap HX Surface Mount Polymer General Purpose