EEF-HX0D471R9
Mfr.Part #
EEF-HX0D471R9
Description
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ripple Current :
6.3A
Capacitance :
470µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Published :
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.2926mm
Voltage - Rated :
2V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
6.3A @ 100kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.2898mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Datasheets
EEF-HX0D471R9
Panasonic EEF-HX0D471R9
470μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 9mOhm SP-Cap HX Surface Mount Polymer General Purpose