EDT107M025S9LAA
Mfr.Part #
EDT107M025S9LAA
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
107.143mA @ 100kHz
Published :
Voltage - Rated :
25V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ripple Current @ Low Frequency :
75mA @ 120Hz
Applications :
Automotive
Capacitance :
100μF
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Datasheets
EDT107M025S9LAA
KEMET EDT107M025S9LAA
EDT 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD