ECXV-P37C2N-880.000
Mfr.Part #
ECXV-P37C2N-880.000
Description
XTAL OSC VCXO 880MHZ SMD
Frequency :
880MHz
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
Control Voltage-Min :
0.3V
Symmetry-Max :
48/52%
Operating Frequency :
880MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Frequency Stability :
±25ppm
Control Voltage-Max :
3V
Absolute Pull Range (APR) :
±90ppm
Current - Supply (Max) :
68mA
0.25ns
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Voltage - Supply :
3.3V