ECS-200-20-3X-TR
Mfr.Part #
ECS-200-20-3X-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Crystals
JESD-609 Code :
e2
Package / Case :
HC-49/US
Physical Dimension :
L7.0XB4.1XH2.3 (mm)/L0.276XB0.161XH0.091 (inch)
Series :
CSM-3X
Load Capacitance :
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
0.003%
Drive Level :
100 µW
Additional Feature :
Tape and Reel
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Surface Mount
Frequency :
20MHz
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Height :
2.3114mm
Termination :
SMD/SMT
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Frequency :
20MHz
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.276Lx0.161W 7.00mmx4.10mm
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.091 2.30mm