ECXV-H37C3N-77.760
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECXV-H37C3N-77.760
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 77.76MHZ SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
6 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
±90ppm
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
ECSpressCON™ ECXV-H
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Current - Supply (Max) :
30mA
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
HCMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
77.76MHz