ECXV-P37C2M-500.500
Mfr.Part #
ECXV-P37C2M-500.500
Description
XTAL OSC VCXO 500.5MHZ SMD
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±90ppm
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Control Voltage-Max :
3V
Control Voltage-Min :
0.3V
Operating Frequency :
500.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
500.5MHz
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
48/52%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
68mA