ECS-96SMF45A30
Mfr.Part #
ECS-96SMF45A30
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MONO XTAL 45MHZ 2P 2DB SMD
Stock
135
In Stock :
135
Product Category :
Monolithic Crystals
Operating Temperature :
-30°C~80°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.4986mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ECS-96SMF
Insertion Loss :
2dB
Mount :
Surface Mount
Ripple :
1dB
Insertion Loss (dB) :
2 dB
Length :
7.0104mm
Frequency - Cutoff or Center :
45MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Width :
5.0038mm
Height (Max) :
0.059 1.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
2009
Number of Poles :
2
Bandwidth :
30kHz
Impedance :
1.2kOhms
Max Operating Temperature :
80°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
ECS-96SMF45A30
Introducing Monolithic Crystals ECS Inc. International ECS-96SMF45A30 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~80°C, Package / Case:6-SMD, No Lead, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:30kHz, ECS-96SMF45A30 pinout, ECS-96SMF45A30 datasheet PDF, ECS-96SMF45A30 amp .Beyond Monolithic Crystals ECS Inc. International ECS-96SMF45A30 ,we also offer XDCAG46M350PGA00P0, XDCAG49M950PGA00P0, XDCAG51M650PGA00P0, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.