ECS-10.7-15A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-10.7-15A
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
HC-49/U
Datasheet
Download
Description
MONO XTAL 10.7MHZ 2P 2DB TH
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Monolithic Crystals
Length :
11.1mm
Height :
11.2014mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bandwidth :
7.5 kHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Construction :
Monolithic
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
3kOhm
Insertion Loss (dB) :
2 dB
Filter Type :
CRYSTAL FILTER
Package / Case :
HC-49/U
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Ripple :
0.5dB
Number of Poles :
2
Size / Dimension :
0.437Lx0.185W 11.10mmx4.70mm
Number of Functions :
1
Termination :
Radial
Insertion Loss :
2dB
Frequency :
10.7MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ECS-10.7-15A
Introducing Monolithic Crystals ECS Inc. International ECS-10.7-15A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:7.5 kHz, Operating Temperature:-20°C~70°C, Package / Case:HC-49/U, Mounting Type:Through Hole, ECS-10.7-15A pinout, ECS-10.7-15A datasheet PDF, ECS-10.7-15A amp .Beyond Monolithic Crystals ECS Inc. International ECS-10.7-15A ,we also offer XDCAG46M350PGA00P0, XDCAG49M950PGA00P0, XDCAG51M650PGA00P0, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.