E74D350HPN293MC80M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E74D350HPN293MC80M
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Aluminum
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 29000UF 35V SCREW
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
29mF
Voltage - Rated DC :
350V
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Aluminum
Series :
U74D
Mount :
Screw
Datasheets
E74D350HPN293MC80M
U74D 29mF Capacitor Bulk Aluminum