E74D100LPN183MA41M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E74D100LPN183MA41M
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Aluminum
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 18000UF 10V SCREW
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance :
18mF
Series :
U74D
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
Aluminum
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Screw
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
E74D100LPN183MA41M
U74D 18mF Capacitor Bulk Aluminum