E36D500HPN323UD92M
Mfr.Part #
E36D500HPN323UD92M
Description
CAP ALUM 32000UF 50V SCREW
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
32000μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Height Seated (Max) :
3.625 92.08mm
Lead Spacing :
1.125 28.58mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
-10% +75%
Lead Pitch :
28.575mm
Series :
U36D
U36D 32000μF Capacitor -10% +75% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~85°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals