E36D451LPN412TEB7U
Mfr.Part #
E36D451LPN412TEB7U
Description
CAP ALUM 4100UF 450V SCREW
Lead Spacing :
31.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
ESR :
Tolerance :
- 10 %, + 50 %
Diameter :
76.2 mm
RoHS :
Details
Series :
U36D
Product :
General Purpose Electrolytic Capacitors
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Capacitance :
4100 uF
Length :
117 mm
Datasheets
E36D451LPN412TEB7U
U36D 4100 uF Capacitor - 10 %, + 50 %