E36D451LPN192MCD0U
Mfr.Part #
E36D451LPN192MCD0U
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CAP ALUM 1900UF 20% 450V SCREW
Polar
Voltage - Rated :
450 V
Product Type :
Electrolytic Capacitors
Base Resonator :
Crystal
Brand :
Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Base Product Number :
SG-8101
Output :
CMOS
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Frequency :
16.182539 MHz
United Chemi-Con (UCC)
Subcategory :
Capacitors
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Stability :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Lead Spacing :
0.875 (22.22mm)
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.1µA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SG-8101
Current - Supply (Max) :
6.8mA (Typ)
Ratings :
Capacitance :
1900 μF
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Tolerance :
±20%
Surface Mount Land Size :
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal
Datasheets
E36D451LPN192MCD0U
SG-8101 4-SMD No Lead Aluminum Electrolytic Capacitor 0.276L x 0.197W 7.00mm x 5.00mm ±20% 1900µF 450V