E36D401LPN681TAA5N
Mfr.Part #
E36D401LPN681TAA5N
Description
CAP ALUM 680UF 400V SCREW
Tolerance :
-10% +50%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
4.125 104.78mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Life (Hours) :
2000 hours
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
1.375Dia 34.93mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
400V
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.500 12.70mm
Capacitance :
680μF
Lead Pitch :
12.7mm
U36D 680μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 1.375Dia 34.93mm -40°C~85°C Polar 12.7mm Radial, Can - Screw Terminals