E36D201LPN452TCB7N
Mfr.Part #
E36D201LPN452TCB7N
Description
CAP ALUM 4500UF 200V SCREW
Size / Dimension :
2.000Dia 50.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Lead Pitch :
22.225mm
Capacitance :
4500μF
Lead Spacing :
0.875 22.22mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
-10% +50%
Height Seated (Max) :
4.625 117.48mm
Voltage - Rated DC :
200V
Series :
U36D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarization :
Polar
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Life (Hours) :
2000 hours
Factory Lead Time :
16 Weeks
U36D 4500μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.000Dia 50.80mm -40°C~85°C Polar 22.225mm Radial, Can - Screw Terminals