E32D500HPN223MA92M
Mfr.Part #
E32D500HPN223MA92M
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 50V SCREW
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
3.661 93.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
22.225mm
Ripple Current @ Low Frequency :
12.58A @ 120Hz
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
12.58A
Capacitance :
22000µF
Lead Spacing :
0.875 22.22mm
Ripple Current @ High Frequency :
14.0896A @ 50kHz
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Voltage - Rated :
50V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15.1mOhm @ 120Hz
U32D 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 12.58A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 22.225mm Radial, Can - Screw Terminals