E32D500HPN104MDA5N
Mfr.Part #
E32D500HPN104MDA5N
Description
CAP ALUM 100000UF 20% 50V SCREW
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Lead Pitch :
28.575mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
31.43A
Height Seated (Max) :
4.125 104.78mm
Lead Spacing :
1.125 28.58mm
Capacitance :
100000µF
Ripple Current @ High Frequency :
35.2016A @ 50kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.8mOhm @ 120Hz
Voltage - Rated :
50V
Ripple Current @ Low Frequency :
31.43A @ 120Hz
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
U32D 100000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 31.43A 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals