E32D500HPN103UDA5N
Mfr.Part #
E32D500HPN103UDA5N
Description
CAP ALUM 10000UF 50V SCREW
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
-10% +75%
Capacitance :
10000µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Life (Hours) :
2000 hours
Lead Pitch :
28.575mm
Polar
Packaging :
Bulk
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Mount :
Lead Spacing :
1.125 28.58mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
4.125 104.78mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
U32D 10000μF Capacitor -10% +75% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals