E32D451CDS332MEE3U
Mfr.Part #
E32D451CDS332MEE3U
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Height - Seated (Max) :
5.625 (142.88mm)
Voltage - Rated :
450 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size :
Size / Dimension :
3.000 Dia (76.20mm)
Package :
Bulk
Mounting Type :
Chassis Mount
United Chemi-Con (UCC)
Lead Spacing :
1.250 (31.75mm)
Capacitance :
3300 µF
Product Status :
Active
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Series :
U32D
Tolerance :
±20%
Datasheets
E32D451CDS332MEE3U
U32D Radial Can - Screw Terminals Aluminum Electrolytic Capacitor 3.000Dia 76.20mm ±20% 3300µF 450V