E32D451CDS332MEE3M
Mfr.Part #
E32D451CDS332MEE3M
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Lead Spacing :
1.250 31.75mm
Size / Dimension :
3.000Dia 76.20mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
5.625 142.88mm
Lead Pitch :
31.75mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
450V
Capacitance :
3300µF
RoHS Compliant
U32D 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals