E32D400HLS223MA79U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E32D400HLS223MA79U
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
48-LQFP
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 40V SCREW
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity:Factory Pack Quantity :
Surface Mount Land Size :
Oscillator Type :
External
Applications :
GENERAL PURPOSE
Polarization :
Polar
Core Size :
16-Bit
Height - Seated (Max) :
3.125 (79.38mm)
Package :
Tray
Peripherals :
POR, WDT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Subcategory :
Capacitors
Brand :
Ratings :
Number of I/O :
36
RAM Size :
2K x 8
Capacitance :
22000 μF
Product Type :
Electrolytic Capacitors
Series :
F²MC-16LX MB90385
United Chemi-Con (UCC)
Speed :
16MHz
Product Status :
Obsolete
Connectivity :
CANbus, SCI, UART/USART
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Core Processor :
F²MC-16LX
EEPROM Size :
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
CY90387
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
48-LQFP
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal
Mounting Type :
Surface Mount
Program Memory Type :
Mask ROM
Data Converters :
A/D 8x8/10b
Size / Dimension :
1.375 Dia (34.93mm)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.5V ~ 5.5V
Voltage - Rated :
40 V
Supplier Device Package :
48-LQFP (7x7)
Lead Spacing :
0.500 (12.70mm)