E32D350HPB473MC67M
Mfr.Part #
E32D350HPB473MC67M
Description
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SCREW
Polar
Factory Lead Time :
16 Weeks
Life (Hours) :
2000 hours
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Rated :
35V
Lead Spacing :
0.875 22.22mm
Ripple Current :
15.34A
Size / Dimension :
2.000Dia 50.80mm
Radial, Can - Screw Terminals
Packaging :
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency :
15.34A @ 120Hz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Series :
U32D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ripple Current @ High Frequency :
17.1808A @ 50kHz
Lead Pitch :
22.225mm
Height Seated (Max) :
2.625 66.68mm
Capacitance :
47000µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.4mOhm @ 120Hz
U32D 47000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 15.34A 2.000Dia 50.80mm -40°C~105°C Polar 22.225mm Radial, Can - Screw Terminals