E32D201HPN222TDB7U
Mfr.Part #
E32D201HPN222TDB7U
Description
CAP ALUM 2200UF 200V SCREW
Stock
20
In Stock :
Voltage - Rated :
200 V
Capacitance :
2200 μF
Tolerance :
-10%, +50%
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max) :
4.625" (117.48mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
United Chemi-Con (UCC)
Size / Dimension :
2.500" Dia (63.50mm)
Lead Spacing :
1.125" (28.58mm)
Datasheets
E32D201HPN222TDB7U
U32D 2200 μF Capacitor -10%, +50% Chassis Mount 2.500" Dia (63.50mm) -40°C ~ 105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals