DSC2311KL2-R0027T
Mfr.Part #
DSC2311KL2-R0027T
Package / Case
6-VDFN
Description
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 6VDFN
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
Length :
2.4892mm
Frequency Stability :
±25ppm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
DSC2311
Frequency - Output 1 :
27MHz
Base Resonator :
MEMS
Max Supply Current :
23mA
Base Product Number :
DSC2311
Type :
XO (Standard)
Frequency - Output 3 :
Published :
Frequency - Output 2 :
27MHz
Height :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-VDFN
Function :
Enable/Disable
Width :
2.0066mm
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
23mA
Frequency - Output 4 :
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V