DRS-24V30W1NZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRS-24V30W1NZ
Manufacturer
Delta Electronics
Description
AC/DC CONVERTER 24V 30W
Stock
221
In Stock :
221
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Min Operating Temperature :
-20°C
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, cURus, TUV
Type :
Enclosed
Mounting Type :
DIN Rail
Published :
2016
Voltage - Input :
85V~264VAC
Number of Outputs :
1
Max Operating Temperature :
70°C
Mount :
DIN Rail
Max Power Dissipation :
30W
Size / Dimension :
3.52Lx0.83W x 2.95 H 89.5mmx21.0mmx75.0mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
88%
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Universal Input
Series :
Sync (30W)
Factory Lead Time :
2 Weeks
Max Output Current :
1.25A
Height :
74.93mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
24V
Length :
89.408mm
Width :
21.082mm
Current - Output (Max) :
1.25A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
30W