DRS-24V100W1AZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRS-24V100W1AZ
Manufacturer
Delta Electronics
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Stock
29
In Stock :
29
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
3.94Lx1.77W x 2.95 H 100.0mmx45.0mmx75.0mm
Voltage - Isolation :
3kV
Type :
Enclosed
Max Power Dissipation :
100W
Published :
2016
Max Operating Temperature :
70°C
Current - Output (Max) :
4A
Voltage - Input :
85V~264VAC
Min Operating Temperature :
-20°C
Factory Lead Time :
2 Weeks
Efficiency :
89%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
100W
Width :
44.958mm
Length :
100.076mm
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, cURus, TUV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Sync (100W)
Mount :
DIN Rail
Height :
74.93mm
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Max Output Current :
4A
Voltage - Output 1 :
24V
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating