DOT050V-020.0M
Mfr.Part #
DOT050V-020.0M
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ LVCMO
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
20MHz
Height Seated (Max) :
0.270 6.86mm
Height :
6.858mm
Frequency :
20MHz
Type :
VCTCXO
Operating Temperature :
0°C~70°C
Additional Feature :
TR, 13 INCH
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
DOT050V
Size / Dimension :
0.550Lx0.355W 13.97mmx9.02mm
Control Voltage-Min :
0.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Max Supply Current :
10mA
Output :
LVCMOS
Mount :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Physical Dimension :
13.6mm x 9.15mm x 6.86mm
Base Resonator :
Crystal
yes
Control Voltage-Max :
3V