DOT050F-020.0M
Mfr.Part #
DOT050F-020.0M
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Max Supply Current :
10mA
Series :
DOT050F
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
12 Weeks
±50ppb
Type :
TCXO
Output :
LVCMOS
Size / Dimension :
0.550Lx0.355W 13.97mmx9.02mm
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
6.858mm
Frequency :
20MHz
Height Seated (Max) :
0.270 6.86mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
0°C~70°C