DOCSC022F-040.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DOCSC022F-040.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 40.0000MHZ LVCMOS
Stock
233
In Stock :
233
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
OCXO
Output :
LVCMOS
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Stability :
±20ppb
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
40MHz
Height Seated (Max) :
0.335 8.51mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Height :
7.7978mm
Max Supply Current :
4mA
Series :
DOCSC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V