DOCSC022F-030.72M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DOCSC022F-030.72M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 30.7200MHZ LVCMOS
Stock
734
In Stock :
734
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
DOCSC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppb
Height Seated (Max) :
0.335 8.51mm
Type :
OCXO
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVCMOS
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
30.72MHz