DMC25D1UVT-13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMC25D1UVT-13
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet
Download
Description
MOSFET N/P-CH 25V/12V TSOT26
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Max Power Dissipation :
1.3W
FET Feature :
Standard
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
0.9nC @ 10V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
27.6pF @ 10V
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Vgs(th) (Max) @ Id :
1.5V @ 250µA
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e3
FET Type :
N and P-Channel
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
4 Ω @ 400mA, 4.5V
Drain to Source Voltage (Vdss) :
25V 12V
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
500mA 3.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Continuous Drain Current (ID) :
3.9A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
DMC25D1UVT-13
Diodes Incorporated DMC25D1UVT-13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EPC
    GANFET 2NCH 120V 3.4A DIE
  • EPC
    GAN TRANS SYMMETRICAL HALF BRIDG
  • ROHM Semiconductor
    MOSFET 2N-CH 1200V 300A
  • Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
    MOSFET 2 N-CHANNEL 20V 250MA US6
    MOSFET N/P-CH 20V SOT26