DLG150PS48
Mfr.Part #
DLG150PS48
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 48V 3.2A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Feature :
OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Output Current :
3.2A
Approval Agency :
CE, EN, IEC, UL
Weight :
2.3lbs 1kg
Height :
39.116mm
Published :
Efficiency :
90%
Max Output Current :
3.2A
Max Output Power :
150W
Max Output Voltage :
48V
Series :
DLG (150W)
Max Power Dissipation :
150W
Output Power :
150W
Type :
Constant Current, Voltage
Mount :
Chassis Mount, Panel
Size / Dimension :
8.74Lx2.68W x 1.54 H 222.0mmx68.0mmx39.0mm
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Voltage - Isolation :
3.75kV